20 – lecie Klubu Seniora „Pod Niedźwiadkiem”.

20 – lecie Klubu Seniora „Pod Niedźwiadkiem”.

Klub Seniora skupia osoby starsze przebywające na rentach i emeryturach z terenu miasta Kętrzyn i okolic. Powstał w latach siedemdziesiątych, a pod obecną nazwą „Pod Niedźwiadkiem” funkcjonuje od 1998 roku,
w tym roku obchodzi 20 lecie swojego istnienia.

Sztandarową imprezą organizowaną od 2004 roku w Kętrzynie są Spotkania Artystyczne Klubów Seniora, podczas której dorobek artystyczny prezentują zaprzyjaźnione kluby seniora z naszego regionu. W dniu dzisiejszym w Kętrzyńskim Centrum Kultury odbyły się  XIII Artystyczne Spotkania Klubów Seniora, które były również okazją do świętowania XX jubileuszu istnienia Klubu.
W spotkaniu uczestniczyli:  Damian Nietrzeba, zastępca burmistrza Kętrzyna oraz Jarosław Pieniak Starosta Kętrzyński, którzy złożyli życzenia, podziękowania oraz pogratulowali członkom klubu zaangażowania
i entuzjazmu. Po oficjalnej części spotkania został zaprezentowany bogaty program artystyczny  w wykonaniu klubowiczów, nie zabrakło dobrej zabawy przy muzyce i wspólnego śpiewania prezentowanych utworów muzycznych.

W programie  artystycznym wystąpili:
Chór „Melodia” z Kętrzyna, stowarzyszenie „Złota Jesień” z Kętrzyna , zespół „Niezapominajka” ze Srokowa,  zespół „Mazury” Stare Juchy, zespół „Baby z Babieńca”, zespół „Familia” ze Świętajna, zespół „Nieformalna Grupa Metrum” z Pisza, zespół „Srebrne Nuty” z Bartoszyc, zespół „Kalinki” z Garbna, zespół „Oleckie Echo” oraz zespoły z Ełku”: „Pojezierze” i „Na Mazurską Nutę”.