II Powiatowe Targi Zdrowia

II Powiatowe Targi Zdrowia już za nami !
Wspaniała dawka wiedzy o zdrowiu i działaniach profilaktycznych była w dniu dzisiejszym przekazana dla mieszkańców Powiatu Kętrzyńskiego podczas II Powiatowych Targów Zdrowia, które odbyły się w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. Organizatorem targów było Starostwo Powiatowe w Kętrzynie natomiast partnerami wydarzenia: Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie, Szpital Powiatowy w Kętrzynie, Laboratoria Medyczne OptiMed, Kętrzyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. Sponsorami wydarzenia byli: Powszechna Spółdzielnia Spożywców SPOŁEM, Hotel Wanda Marek Olenkowicz, Księgarnia MEDIA Bożena Mackiewicz, Hurtownia Artykułów Spożywczych Mirosław Milewicz. Do udziału w targach zostali zaproszeni wystawcy realizujący główne cele targów poprzez prezentacje, degustację i sprzedaż produktów ekologicznych i regionalnych o wysokiej jakości zdrowotnej i żywieniowej. Goście przybyli na targi mogli odwiedzić stoiska następujących instytucji: Sklep medyczno – ortopedyczny ANAVA, Terapie Naturalne Bożena Banach, Kętrzyńskie Towarzystwo Amazonki, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, DOZ S.A Dbam o Zdrowie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kętrzynie, Stacja Sanitarno Epidemiologiczna, Zakład Ośrodka Zdrowia w Reszlu, Powiatowy Szpital w Kętrzynie, Laboratoria OptiMed, Gabinet Fizjoterapii Solus, Centrum Ogrodnicze Gardenia, Pracownia Rozwoju Osobistego Imago z Kętrzyna, Powiatowa Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół im. M.C. Skłodowskiej w Kętrzynie, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Podczas targów zwiedzający mogli wykonać badania krwi, skorzystać z usług fizjoterapeuty, konsultacji psychologicznych oraz dowiedzieć się jak wykonać prawidłowo badanie piersi. Przed budynkiem można było skorzystać z podstawionych busów t.j. Spirobus, Osteobus, Kardiobus. Oficjalne otwarcie targów rozpoczął Starosta Kętrzyński Jarosław Pieniak. Podczas tragów odbył się konkurs kulinarny „Zdrowie na talerzu” w którym uczestniczyły instytucje Powiatu Kętrzyńskiego, szkoły, stowarzyszenia oraz koła gospodyń wiejskich. Smak oraz walor zdrowotny potraw zgłoszonych do konkursu oceniała komisja konkursowa w osobach: Dagmara Iwaniuk Członek Zarządu Powiatu Kętrzyńskiego, Aneta Janczuk Radna Powiatu Kętrzyńskiego, Regina Tołkowicz Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju, Oświaty i Zdrowia, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie. Pierwsze miejsce za najsmaczniejszą i zdrową potrawę zajęło Koło Gospodyń Wiejskich ANI BABKI z Łankiejm, II miejsce dla Dzieła z Niedział Anna Łuczak, III miejsce zostało przyznane dla Zespołu Szkół im. M.C Skłodowskiej w Kętrzynie ( drużyna II ) Komisja dodatkowo przyznała wyróżnienie dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kętrzynie oraz dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Karolewie. Nagrody dla zwycięzców w konkursie wręczył Wicestarosta Kętrzyński Łukasz Wiśniewski wraz z Przewodniczącą komisji konkursowej Dagmarą Iwaniuk. Upominki dla wszystkich wystawców oraz uczestników targów wręczył Wicestarosta Kętrzyński Łukasz Wiśniewski. Imprezę uświetniły występy artystyczne w wykonaniu dzieci, pokazy kulturystyczne oraz walk bokserskich. Można było podpatrzeć a nawet wziąć udział, w zajęciach zumby. Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kętrzyn Krzysztofa Hećmana oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie Anety Janczuk, w dniu Targów został udostępniony bezpłatny wstęp na basen przy Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym „Kętrzynianka”. Serdecznie dziękujemy za udział w Targach oraz gratulujemy zwycięzcom Konkursu Kulinarnego „Zdrowie na talerzu”.