Apel  Pamięci „Ofiarom Katastrofy pod Smoleńskiem”

Apel Pamięci „Ofiarom Katastrofy pod Smoleńskiem”

Już po raz dziewiąty  na lotnisku Kętrzyn  – Wilamowo odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tragicznej katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

Powiat Kętrzyński reprezentował Starosta  Michał Kochanowski, Wicestarosta Andrzej Lewandowski, Członek Zarządu Powiatu – Olga Wanago .

W uroczystości udział wzięli również : Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka, Przewodniczący Rady Miejskiej  Rafał Rypina, duchowni  oraz przedstawiciele samorządów i służb mundurowych.

W trakcie uroczystości  odbył się Apel Pamięci oraz salwa honorowa 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Pamięć ofiar katastrofy uczczono także modlitwą ekumeniczną.  Uroczystość  zakończono złożeniem kwiatów  przez delegacje pod obeliskiem  poświęconym tragedii.