Kolejne środki finansowe pozyskane przez Powiat Kętrzyński

23 września br. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał Zarządzenie w sprawie przyznania Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu, z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych, z przeznaczeniem dla Powiatu Kętrzyńskiego na zakup aparatu RTG z ramieniem C na rzecz Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Jest to kolejna w ostatnich tygodniach niecodzienna, ale jakże pozytywna informacja dla Powiatu Kętrzyńskiego.

– Rezerwą  ogólną budżetu państwa dysponuje Premier RP, zapewniając możliwość realizowania szczególnych wydatków publicznych. Cieszę się, że wniosek naszego powiatu uzyskał taki status. – powiedział Michał Kochanowski Starosta Kętrzyński. –  Szpital Powiatowy w Kętrzynie wyposażony zostanie w najnowocześniejszy sprzęt rentgenowski. Urządzenie niezwykle ergonomiczne, które poprawi jakość diagnostyki, komfort pracy i zapewni większe bezpieczeństwo dla naszych pacjentów. Aktualnie dyrektor szpitala przygotowuje specyfikację potrzebną do przeprowadzenia postępowania zakupowego.

W briefingu prasowym udział wziął również Poseł na Sejm RP Jerzy Małecki, który jako członek sejmowej komisji finansów publicznych pomógł w zrealizowaniu tego przedsięwzięcia.