III Powiatowe Targi Zdrowia

III Powiatowe Targi Zdrowia pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Artura Chojeckiego za nami. Patronat medialny objęli: Telewizja KTK, Tygodnik Kętrzyński oraz Gazeta w Kętrzynie.

Było zdrowo, smacznie i sportowo, a to wszystko w trosce o zdrowie mieszkańców Powiatu Kętrzyńskiego. Każdy mógł skorzystać z usług wystawców, mi.in.:

• bezpłatne badania – kardiobus+satro, dermobus, osteobus, poziom glukozy i cholesterolu, pomiar ciśnienia
  • krwiobus
  • porady i konsultacje kosmetyczne, fizjoterapeutyczne, dietetyczne, zielarskie
  • stoiska informacyjne ZUS, NFZ, Sanepid
  •  kącik zabaw dla dzieci
  • pokazy sportowe – crossfit, zumba, salsation
  • pokazy i nauka udzielania I pomocy

W konkursie kulinarnym „Zdrowe, jesienne przysmaki” wzięło 10 zespołów. Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski wręczył nagrody zwycięzcom, a oto wyniki:

1 miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich z Drogosz

2. miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca” z Korsz

3. miejsce: Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie

Nagrodę Publiczności uzyskał Powiatowy Dom Dziecka z Reszla.

Jednocześnie odbył się turniej sportowy pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zwyciężyła drużyna z Korsz, a następnie z Kętrzyna, z Reszla i z Barcian.

Serdecznie dziękujemy za współpracę: wolontariuszom z Zespołu Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kętrzynie oraz Zespołu Szkół im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu im. Jana Pawła II w Kętrzynie, p. Monice Lewandowskiej, p. Lucjanowi Pawłowskiemu.