Spotkanie w Centrum Biblioteczno – Kulturalnym Powiatu Kętrzyńskiego – 16.11.2019 r.

Centrum Biblioteczno – Kulturalne Powiatu Kętrzyńskiego zaprasza na kolejne spotkanie wszystkich miłośników historii naszej małej ojczyzny. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 16 listopada br. o godz. 10.00 w sali Centrum przy ul. Pocztowej 13. Prelekcję na temat funkcji obronnych kościołów na przykładzie kościoła św. Jerzego w Kętrzynie wygłosi mgr Jerzy Kalicki, który po 50. latach pracy osiadł w rodzinnym mieście. Nadmienić należy, że prelegent przez wiele lat pracował w departamencie ochrony zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, a ostatnich latach swojej działalności zawodowej pracował jako dyrektor muzeum w Koszalinie. Planowana jest także dyskusja na temat ochrony zabytków w mieście i powiecie kętrzyńskim. Jerzy Kalicki z racji swojego dużego doświadczenia chętnie podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na ciekawie zapowiadające się spotkanie.

Tekst: Tadeusz Korowaj – Dyrektor Centrum Biblioteczno – Kulturalnego Powiatu Kętrzyńskiego