Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca po raz dziesiąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyła się Msza Święta w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie, po której nastąpił przemarsz na Plac Armii Krajowej pod Pomnik w Hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom-Obrońców Ojczyzny 1939-1956. Następnie złożono wiązanki kwiatów przez przedstawicieli władz miasta Kętrzyna, przedstawicieli stowarzyszeń, środowisk politycznych oraz delegację Powiatu Kętrzyńskiego reprezentowaną przez Michała Kochanowskiego Starostę Kętrzyńskiego oraz Grzegorz Prokop Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie.