Szpital Powiatowy w Kętrzynie wzbogacił się o nowy ambulans

Dzisiaj burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka oficjalnie przekazał w ręce ratowników medycznych kluczyki do nowego pojazdu. Ambulans marki Volkswagen został sfinansowany ze środków miasta Kętrzyn. Starosta kętrzyński Michał Kochanowski podziękował lokalnym samorządowcom za wsparcie dla działań ratowniczo – leczniczych na terenie powiatu kętrzyńskiego. Gospodarz spotkania, dyrektor Wojciech Glinka wspomniał o posiadanych zasobach oraz wyposażeniu kętrzyńskich ratowników.

Nowo zakupiony ambulans umożliwi bezpieczny i komfortowy transport pacjentów do ich miejsc zamieszkania, co przyczyni się do podniesienia jakości wykonywanych przez szpital świadczeń. Całkowity koszt zakupu karetki to około 350.000,00 złotych.

W dzisiejszym przekazaniu pojazdu uczestniczyli także: Andrzej Lewandowski – wicestarosta kętrzyński, Urszula Baraniecka – przewodnicząca Rady Powiatu w Kętrzynie, Rafał Rypina – przewodniczący Rady Miejskiej w Kętrzynie oraz ratownicy medyczni.