Centrum Biblioteczno – Kulturalne zaprasza na autorskie spotkanie z Barbarą Okurowską Budrewicz

Centrum Biblioteczno – Kulturalne zaprasza na autorskie spotkanie z Barbarą Okurowską Budrewicz

Centrum gościć będzie autorkę kilku powieści. Barbara Okurowska Budrewicz jest rodowitą kętrzynianką, choć obecnie mieszka na terenie gminy Srokowo. W sobotę 7 października zapraszamy wszystkich miłośników prozy na autorskie spotkanie z pisarką. Początek spotkania godzina 17.00 w siedzibie Centrum przy ul. Pocztowej 11 w Kętrzynie.

Barbara Okurowska Budrewicz zadebiutowała w roku 2020 książką pod tytułem „Nieubogaceni”. Przejmująca historia, która nie powinna przytrafić się nikomu, pomaga zrozumieć, co dzieje się w rodzinie bardzo mocno doświadczanej przez Los i jak niewiele czasem trzeba, aby udzielić wsparcia. Nie ma w niej fikcji literackiej, choć chwilami trudno w to uwierzyć – nawet w tych fragmentach, które mówią o miłości…

Kolejna publikacja to „Utkana z wrażeń i snów” (2021). Zawiera dwa opowiadania i kilkanaście wierszy. Opowiadanie tytułowe uzupełnia „Nieubogaconych”, a jednocześnie może istnieć jako dzieło niezależne od pozostałych.

Premiera ostatniej powieści pt. „Jutro przychodzi za wcześnie” odbyła się w grudniu 2022 roku. To zbiór historii mieszkańców małego mazurskiego miasteczka i okolic – zarówno tych, którzy się tu urodzili, jak i tych, którzy z różnych powodów postanowili osiąść akurat w tym regionie. Główna bohaterka, Ada, jest uważnym obserwatorem i doskonałym słuchaczem. Jej losy, jak i opowieści, którymi chcą się z nią podzielić rozmówcy, skłaniają do refleksji i dyskusji.

Według opinii Czytelników (można się z nimi zapoznać m.in. na stronach: lubimyczytać.pl. ridero.eu, niewszystkimpisane.pl, ceneo.pl, bonito.pl) opowieści krzepią, choć nie wprost, otwierają oczy i ośmielają do rozważania kwestii często dość nieoczywistych.

Autorka chętnie współpracuje z lokalnymi artystami. Między innymi opisała wierszem wszystkie fotografie, które postanowił przedstawić Mirosław Kleczkowski z Mrągowa podczas kilku ostatnich wystaw, zaś Józef Charytoniuk, artysta-malarz mieszkający od wielu lat w gminie Srokowo, użyczył swoich dwóch prac do zaprojektowania okładki ostatniej książki.

NA ZDJĘCIU Barbara Okurowska Budrewicz