Konferencja nt. Wdrożenia GEOPORTALU Powiatu Kętrzyńskiego

Konferencja nt. Wdrożenia GEOPORTALU Powiatu Kętrzyńskiego

W dniu 16 października 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie odbyła się konferencja nt. Wdrożenia GEOPORTALU Powiatu Kętrzyńskiego  w ramach projektu pn. „Projekt zintegrowanej informacji geodezyjno-kartograficznej Powiatu Kętrzyńskiego”.

Geoportal powiatu kętrzyńskiego umożliwia elektroniczną obsługę: mieszkańców powiatu, jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, inwestorów, projektantów, geodetów, komorników i rzeczoznawców majątkowych poprzez wyszukiwanie, przeglądanie, pobieranie danych z zakresu geodezji i kartografii wraz z dokonaniem ewentualnej opłaty za pobrane dane bezpośrednio poprzez płatność elektroniczną.

Konferencja była połączona ze szkoleniem. Pani Alicja Pradela z firmy GEOBID Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach zaprezentowała działanie Geoportalu w trybie publicznym oraz w trybie chronionym.

Dane zawarte w Geoportalu są aktualizowane codziennie o godz. 2.45, a system działa 24h/dobę przez cały rok.

Zarówno w trybie publicznym jak i chronionym dostępna jest pełna treść mapy.

Dostęp do Geoportalu w trybie chronionym jest możliwy po podpisaniu umowy ze Starostą Powiatu Kętrzyńskiego. Mianowicie użytkownik dostanie login i hasło do portalu. Dotyczy to m.in. geodetów, którzy będą mogli zgłaszać prace geodezyjne za pomocą portalu.

Geoportal powiatu kętrzyńskiego jest dostępny na stronie: https://powiatketrzynski.geoportal2.pl/

 


Comments are closed.