Sławomir Łuczyński – karykaturzysta „Szpilek” będzie gościem Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. Na uroczyste otwarcie wernisażu oraz spotkanie z artystą w ramach „Artystycznych Czwartków” zapraszamy 28 września o godz. 18.00.

Sławomir Łuczyński rysownik, karykaturzysta i ilustrator. Jego rysunki publikowane były m.in. przez „Szpilki”, „NIE”, „Twój Dobry Humor”, „Nad Wartą”, „Karuzelę”, „Angorę”, „Wprost”, „Przegląd Tygodniowy”, „Nowe Życie Pabianic”, Magazyn „Sezon”, „Obserwatora” (Londyn), „Głos Florydy”.

Rysunki Sławomira Łuczyńskiego cechują się charakterystycznym stylem: solidne warsztatowe rzemiosło służy rubasznemu, nieco czarnemu, a nawet makabrycznemu humorowi. Nierzadkie są motywy śmierci, starości i choroby, co nie od razu kojarzy się z satyrą. Łuczyński oswaja horror ostateczności i wyzwala śmiech. Innym gatunkiem uprawianym przez rysownika jest satyra obyczajowa, której celem jest polityka, mechanizmy władzy, codzienność małżeństwa, pijaństwo. W nurcie rysunku Łuczyńskiego są też pozostające w pamięci prace przypominające obrazy surrealistów.

Więcej informacji o artyście dostępnych na stronie Powiatowego Domu Kultury ,,Czerwony Tulipan''