Młodzi ekolodzy z Powiatu Kętrzyńskiego, wraz ze swoimi sąsiadami z Rejonu Prawdinsk w Obwodzie Kaliningradzkim, każdego roku spotykają się, by promować ekologiczny tryb życia, a przy okazji poznawać wzajemnie swoją kulturę i region. Nie inaczej będzie w tym roku. W ciągu dwóch dni uczestnicy Akcji Ekologicznej Dni Ziemi będą mogli zrealizować kolejne projekty związane z ochroną środowiska.

Tegoroczne Dni Ziemi odbędą się w dniach 25-26 kwietnia. Pierwszy dzień to wizyta uczniów szkół z Powiatu Kętrzyńskiego u rówieśników z Rosji. Młodzi ekolodzy zrealizują tam przygotowany wcześniej projekt ekologicznej dekoracji parku w Prawdinsku, wezmą także udział w akcji ekologicznej  „Alpejska góra przyjaźni”.  Nie zabraknie też atrakcji turystycznych – uczestnicy zwiedzą m.in. muzeum światowego oceanu w Kaliningradzie.

Dzień później to rosyjska młodzież zawita w gościnne progi Powiatu Kętrzyńskiego. Rosjanie wezmą udział w oficjalnym otwarciu leśnej trasy turystycznej „Gierłoż” i wspólnie z Polakami posadzą przy niej drzewa. Dla gości przygotowano też atrakcje: zwiedzanie twierdzy Boyen w Giżycku, spacer nad Niegocinem, pokazy strażackie i militarne. Czas umilać będą także Kętrzyńskie Morsy. Ostatnim elementem tegorocznych Dni Ziemi będzie podsumowanie i uroczyste zakończenie tegorocznej, a będzie to już XIII edycja, akcji ekologicznej.