Fryzjer, mechanik czy zwykłe, codzienne zakupy. Od piątku, 16 października, seniorzy mogą płacić za to mniej. Wszystko dzięki Karcie Seniora 60+ Powiatu Kętrzyńskiego. To pierwszy tego typu projekt w województwie.

Dotychczas karta seniora działała w Szczytnie. Obejmowała jednak tylko miasto, a nie jak u nas - cały powiat. Pod tym względem jesteśmy pionierami w naszym województwie.

Podczas dzisiejszej inauguracji starosta podziękował przedsiębiorcom za przyłączenie się do akcji, wręczając im skromne upominki i certyfikaty. Nie zabrakło także seniorów - w ciągu godziny pracownicy starostwa rozdali blisko 200 kart! Od piątku, 16 października seniorzy będą mogli korzystać ze swoich kart. Na początek mogą wybierać wśród blisko 40 punktów handlowych na terenie powiatu.

- Wierzę, że, niczym kula śnieżna, nasz projekt będzie się nakręcał i wkrótce tych firm będzie więcej - powiedział wicestarosta Michał Krasiński.

Gościem specjalnym gali była poseł Urszula Pasławska. O odpowiednią oprawę zadbały zaś Baby z Babieńca.