6 marca w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie odbyła się pierwsza konferencja prasowa Starosty Kętrzyńskiego Ryszarda Niedziółki. Obecni na niej byli również Wicestarosta Sławomir Jarosik, Burmistrz Miasta Kętrzyn Krzysztof Hećman, Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski, Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski, Burmistrz Reszla Marek Janiszewski i Wójt Gminy Srokowo Franciszek Andruszkiewicz. Głównym tematem konferencji prasowej były priorytety  na 2015 rok, które mają być efektem współpracy samorządów. Wielokrotnie w swoim zawodowym życiu doświadczyłem, że łączenie sił zwiększa możliwości – daje efekt synergii i efektywność skali – powiedział Ryszard Niedziółka – Starosta Kętrzyński. - Cieszę się, że udało nam się zbudować porozumienie wokół celów na poziomie samorządów. Strategia, którą Państwu prezentuję to efekt współpracy 6 gmin naszego powiatu – dodał.

Starosta przedstawił charakterystykę poszczególnych działań zaplanowanych na najbliższy czas. Wśród pięciu priorytetów, których wspólnym mianownikiem jest człowiek, a co za tym idzie „ogólny dobrostan regionu” znalazły się:
1.    współpraca samorządów,
2.    urząd przyjazny dla mieszkańców,
3.    uzdrowienie szpitala,
4.    rozwój biznesowy regionu,
5.    odbudowa szkolnictwa zawodowego.
Współpraca samorządów to przede wszystkim rozsądny podział środków na inwestycje infrastrukturalne i rozwojowe np. udział gmin w finansowaniu inwestycji drogowych wynosi 50%, pozostałe 50% pochodzić będzie z budżetu Powiatu. Starostwo planuje przebudowę basenu krytego przy ul. Poznańskiej.
Jedną z wprowadzonych zmian jest przebudowa systemu wartości i sposobu funkcjonowania Starostwa zgodnie z zasadą, że jesteśmy po to, aby budować komfort i wygodę życia mieszkańców (uruchomienie Biura Obsługi Klienta, wprowadzenie e-usług, partnerska współpraca z mediami).
Rewitalizacja Szpitala Powiatowego w Kętrzynie to najważniejszy, ze względu na potrzeby ludzkie, element planu na 2015 rok. To inwestycja (3,85 mln zł) w profesjonalną, nowoczesną placówkę, która będzie w stanie zapewnić fachową opiekę medyczną według współczesnych standardów.
Powstanie Powiatowego Forum Gospodarczego, które składa się z ponad 20 przedsiębiorców, ma wspierać rozwój lokalnego biznesu i wskazywać swoje potrzeby samorządowcom. Ambicją Starosty jest utworzenie w Powiecie Kętrzyńskim Specjalnej Strefy Ekonomicznej po to, by ściągnąć do Powiatu inwestorów. Niezbędnym warunkiem do rozwoju przedsiębiorczości w powiecie jest przygotowanie kadr dla biznesu, między innymi poprzez rekonstrukcję szkolnictwa zawodowego.