25 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół im M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie miał miejsce Dzień Otwarty, którego celem było zapoznanie uczniów szkół gimnazjalnych z ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2016/2017. By ułatwić gimnazjalistom wybór kierunku kształcenia, szkolne koło teatralne VOX ARS przygotowało przedstawienie promujące konkretne klasy.

Zapoznanie z bogatą ofertą szkoły umożliwiły ponadto stanowiska promujące poszczególne typy klas liceum ogólnokształcącego (klasa ogólnokształcąca oraz klasa mundurowa – bezpieczeństwo narodowe) oraz technikum (technik informatyk, technik elektryk, technik ekonomista, technik analityk oraz jako nowość – technik mechatronik). Dodatkową atrakcją  był pokaz musztry w wykonaniu uczniów klasy mundurowej.  Młodzież gimnazjalna miała  ponadto okazję spróbować prawdziwej wojskowej grochówki. Rangę spotkania podniosła obecność przedstawicieli  XV Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, z którą ZS współpracuje w ramach realizacji innowacji pedagogicznej, jaką  jest klasa mundurowa. Po części artystycznej na gimnazjalistów czekały atrakcyjne pokazy w poszczególnych pracowniach.  Młodzież mogła zobaczyć  m.in. interesujące doświadczenia, wystawę prac uczniów, szkolny radiowęzeł, bibliotekę, pracownię plastyczną, salę tradycji, czy szkolną telewizję Skłodo TV. Uczniowie szkół gimnazjalnych otrzymali również ulotki i plakaty informacyjne oraz zakładki do książek.
Z pewnością dzięki bogatej ofercie edukacyjnej przygotowanej przez Zespół Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie gimnazjaliści będą mogli wybrać taki kierunek kształcenia, który odpowiada ich zainteresowaniom i planom na przyszłość.
Mariola Komosińska
Dominika Skrzypczyńska