Starosta Ryszard Niedziółka oraz wicestarosta Sławomir Jarosik uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych podczas uroczystości zorganizowanych przez Burmistrza Miasta Kętrzyn, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie oraz Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie. Obchody Narodowego Dnia Pamięci w Kętrzynie odbyły się 2 marca 2015r.

Pierwsza część miała miejsce w sali Kętrzyńskiego Kina Gwiazda. Tam zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia film dokumentalnego pt. „Sny stracone, sny odzyskane”. Po projekcji nastąpił panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości. Prof. dr hab. Norbert Kasparek (dyrektor Olsztyńskiego Oddziału Archiwum Państwowego), dr Waldemar Brenda (dyrektor Olsztyńskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej) oraz Sebastian Nowakowski (doktorant UWM) odpowiadali na pytania prowadzącego uroczystość dyrektora Witolda Gagackiego oraz osób zgromadzonych na sali.

Druga część obchodów rozpoczęła się mszą świętą w intencji ojczyzny w Bazylice świętego Jerzego. Tam złożono kwiaty w miejscu powierzenia Matce Boskiej pamięci Poległych, Pomordowanych i Zaginionych Żołnierzy Armii Krajowej. Wspólną wiązankę w imieniu mieszkańców Kętrzyna złożono również pod Pomnikiem w Hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Obrońcom Ojczyzny 1939-1956.