W sobotę na kompleksie boisk sportowych „Moje boisko Orlik 2012” przy ul. Poznańskiej rozegrano I Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Starosty Kętrzyńskiego. Pomimo 30 stopniowego upału do rozgrywek przystąpiły trzy drużyny: DKS Kętrzyn, „Victoria” Bartoszyce oraz zespół „Bez Nazwy”.

W rozegranym turnieju najwięcej punktów zgromadziła drużyna DKS – u Kętrzyn, która zaprezentowała naprawdę wysokie umiejętności techniczne i taktyczne oraz olbrzymią wolę walki i została pierwszym triumfatorem zawodów, które miejmy nadzieję już na stałe będą w kalendarzu imprez powiatu kętrzyńskiego. Na drugim miejscu uplasowała się „Victoria” Bartoszyce, a na trzecim zespół „Bez Nazwy”. Najwięcej bramek i miano „królowej” strzelców zdobyła Magdalena Charkot z DKS-u Kętrzyn – 7. Pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodniczek wręczył Pan Ryszard Niedziółka – Starosta Kętrzyński.

Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie.