Dane Adresowe

Starostwo Powiatowe
w Kętrzynie
Plac Grunwaldzki 1
11-400 Kętrzyn
Tel. 89 751 75 00
Fax. 89 751 24 01
starostwo@starostwo.ketrzyn.pl

 

Telefony w urzędzie
Smaller Default Larger

Wraca jedna z najbardziej obleganych  atrakcji turystycznych! Już od soboty, 9 lipca, rusza wakacyjna linia kolejowa na trasie Węgorzewo − Kętrzyn, Kętrzyn-Węgorzewo (szczegółowy rozkład jazdy w załączniku).Z dworca kolejowego Kętrzyn pociąg odjedzie o godz.: 10.20, 14.4018.20. Po drodze zatrzyma się w Karolewie,dwa razy w Gierłoży (przy Park Miniatur Mazurolandia i przy Wilczym Szańcu) , Radziejach, Kamionku Wielkim oraz w Przystani. Bilety do nabycia u kierownika pociągu. Z Kętrzyna do Węgorzewa cały bilet kosztuje 12 zł. Obowiązują wszystkie zniżki ustawowe.

 

Więcej o pociągu i ruchu na linii do Kętrzyna: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/ryflakiem-do-wegorzewa-polaczenia-ruszaja-w-sobote-77256.html

Dla pasażerów jadących z Węgorzewa:

Uwaga! Na dworzec warto wybrać się nieco wcześniej, by zwiedzić działające tu Muzeum Tradycji Kolejowej. Bogaty zbiór zabytkowych urządzeń, narzędzi, a także rozkładów jazdy, fotografii, map dokumentuje historię kolejnictwa dawnych Prus Wschodnich, dzisiejszego województwa warmińsko-mazurskiego i Suwalszczyzny. Przy muzeum funkcjonuje galeria oraz sklepik z pamiątkami. Cyklicznie organizowane są tu wykłady, tematyczne spotkania, seanse filmowe, a także warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Muzeum od 1 maja do 31 października czynne jest w godz. 12.00-17.00. Poza tym sezonem na zwiedzanie umawiać się można telefonicznie. Bilety po 4 zł (dorośli) i 2 zł (ulgowe)

Zobacz więcej: http://wegorzewo.pl/cms/19399/muzeum_tradycji_kolejowej_w_wegorzewie