Sześć szkolnych reprezentacji spotkało się w czwartek, 26 lutego, w hali Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie, by rozegrać turniej o Mistrzostwo Powiatu w halowej piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszą okazała się drużyna ZS CKR w Karolewie.

O zwycięstwo nie było jednak łatwo, ze względu na wysoki poziom drużyn biorących udział w turnieju. Zawodnicy nie odpuszczali, walczyli o każdą piłkę i prezentowali spore umiejętności. Nic w tym dziwnego, gdyż w kadrach poszczególnych drużyn można było zobaczyć zawodników klubów sportowych z całego powiatu.

Po meczach grupowych i półfinałach w finale spotkali się reprezentanci Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie i Zespołu Szkół z Kętrzyna. Mecz był bardzo zacięty – kętrzynianie najpierw przegrywali 0:1 by potem dwukrotnie wyjść na prowadzenie i dwukrotnie… je stracić. Niespełna dwie minuty przed końcem meczu, prowadząc 3:2, drużyna Zespołu Szkół nie wykorzystała znakomitej okazji do rozstrzygnięcia losów meczu, a chwilę potem ambitni gracze z Karolewa doprowadzili do wyrównania. W rzutach karnych lepsi okazali się reprezentanci ZS CKR Karolewo w czym duża zasługa bramkarza, który obronił dwa strzały przeciwników.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Starostę Kętrzyńskiego, nagrodzono także najlepszego bramkarza turnieju (Dawid Zięba z ZS CKR Karolewo) i najlepszego zawodnika (Mikołaj Rałowiec z ZSO Kętrzyn). - Finał był bardzo emocjonujący, a turniej stał na wysokim poziomie. Cieszę się, że uprawiacie sport. Zachęcam was i waszych kolegów do tego, by spędzać aktywnie czas – stwierdził wicestarosta Sławomir Jarosik, który wręczył puchary zwycięzcom.

Końcowa klasyfikacja:

1. ZS CKR Karolewo