16 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie odbyło się spotkanie podsumowujące działalność strażaków w 2014 roku. Uczestniczyli w nim Starosta Kętrzyński Ryszard Niedziółka (Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kętrzynie), Zastępca Warmińsko - Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie – st. bryg. Mirosław Hołubowicz, Burmistrz Kętrzyna – Krzysztof Hećman, Burmistrz Korsz – Ryszard Ostrowski, Burmistrz Reszla – Marek Janiszewski, Wójt Gminy Srokowo – Franciszek Andruszkiewicz, Wójt Gminy Barciany – Ryszard Kozyra, Dyrektor Zakładu Karnego w Dublinach – mjr Adam Syhłowyj oraz strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie. Starosta podziękował strażakom za pracę i zaangażowanie.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Zbigniew Borys w obszernej prezentacji przekazał informacje z działalności kętrzyńskiej komendy oraz stanu ochrony ppoż. za 2014 rok. Był on szczególny dla kętrzyńskich strażaków – po kilku latach systematycznych wzrostów – w końcu odnotowano spadek strażackich interwencji. W powiecie kętrzyńskim strażacy PSP i OSP w 2014 r. wyjeżdżali do 694 zdarzeń.

W roku bieżącym obiekt Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ulegnie termomodernizacji– wymienione będą piece, wstawione kolektory słoneczne, wymienione wrota garażowe i ocieplone stropodachy oraz ściany. Koszt inwestycji to ponad milion złotych z czego dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wyniosło 98%.

Ważnym punktem odprawy było uroczyste ślubowanie najmłodszego wśród kętrzyńskich strażaków. Rotę strażackiego ślubowania mówiącego o „narażeniu własnego życia i zdrowia dla ratowania innych” złożył str. Piotr Baliński.