12 lutego w kętrzyńskim Kinie Gwiazda odbyła się uroczysta gala podsumowania plebiscytu na najpopularniejszego sportowca, trenera i wydarzenie sportowe roku. Uroczystość zorganizowana została pod patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn przy współpracy Tygodnika Moje Miasto Kętrzyn, za pośrednictwem którego można było oddawać głosy na poszczególnych nominowanych. Nagrody w kategorii trener roku wręczył Starosta Kętrzyński Ryszard Niedziółka. Wśród pięciu laureatów byli (w kolejności od miejsca piątego): Jerzy Pruszyński, Wiesław Sopyła, Mirosław Kopeć, Mariola Piórkowska oraz zdobywca tytułu Cezary Tyszka.

Honorowym gościem gali była Wicemarszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, która wręczyła nagrodę dla zwycięzcy w kategorii wydarzenie sportowe roku. Wyróżnienie otrzymali organizatorzy Finału Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej – Aneta Janczuk i Jerzy Mróz.

W kategorii Najpopularniejszy sportowiec Kętrzyna w roku 2014 nagrody otrzymali (w kolejności od 10 miejsca): Krystian Szczepanowski, Daria Wołowik, Łukasz Swacha, Wiktoria Babecka, Mariusz Machniak, Barbara Karnicka, Wojciech Kowszuk, Dawid Tonojan, Maciej Wójcik oraz laureatka młoda tenisistka stołowa Aniela Żukowska

Między wręczeniem nagród w poszczególnych kategoriach odbyły się występy taneczne ryńskiej grupa breakdance Ryn Breakers z Ryńskiego Centrum Kultury oraz grupy tanecznej HipHopowe Dzieciaki z Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Gala zakończyła się recitalem Michała Kasprowicza, kętrzyńskiego muzyka mieszkającego i studiującego w Warszawie, wychowanka Tomasza Kolendy z Baszty.