Dane Adresowe

Starostwo Powiatowe
w Kętrzynie
Plac Grunwaldzki 1
11-400 Kętrzyn
Tel. 89 751 75 00
Fax. 89 751 24 01
starostwo@starostwo.ketrzyn.pl

 

Telefony w urzędzie
Smaller Default Larger

 15 maja uczniowie klasy pożarniczej gościli w progach Komendy Powiatowej PSP.

Cel wycieczki to realizacja jednego z punktów treści programowych przedmiotu „Edukacja pożarnicza”,  jakim jest zapoznanie z zasadami musztry w Państwowej Straży Pożarnej oraz ceremoniału pożarniczego. Młodzież, powitana przez Komendanta Powiatowego st. bryg. Zbigniewa Borysa z życzeniami powodzenia na czas zajęć, oddana została w ręce kpt. Sławomira Siwek.

W ciągu kolejnych dwóch godzin na placu ćwiczebnym w otoczeniu wozów gaśniczych każdy z uczniów został dokładnie przeszkolony pod kątem musztry indywidualnej i zbiorowej oraz ceremoniału pożarniczego. Ćwiczeniom podlegały m.in.: zachowanie się w szyku- w ugrupowaniu rozwiniętym i marszowym; przyjmowanie postawy zasadniczej i swobodnej; wykonywanie zwrotów i marszu krokiem zwykłym i defiladowym czy wykonywanie rozkazów w pododdziale w czasie uroczystej zbiórki.

Omówiono także przebieg jakże ważnego wydarzenia w życiu klasy, jakim 3 czerwca będzie ślubowanie na członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a wszystko z okazji 135 rocznicy istnienia jednostki OSP w Reszlu. Zajęcia w komendzie minęły bardzo szybko i, mimo wymaganej dyscypliny, w niezmiernie miłej atmosferze.

Na koniec pamiątkowe zdjęcie na tle pięknej strażackiej czerwieni i uśmiechnięta młodzież wróciła do Reszla. Kolejne zajęcia wyjazdowe  już w czerwcu. Serdecznie dziękujemy prowadzącemu,  p. Komendantowi oraz z-cy Komendanta bryg. Szymonowi Sapieha za możliwość doskonalenia zdobytych umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów.

Julita Woźniakowska