29 i 30 lipca 2017 roku trzyosobowa delegacja odwiedziła Włodzimierz Wołyński – miasto partnerskie Powiatu Kętrzyńskiego.

W składzie delegacji znaleźli się: Iwona Kozłowska, Skarbnik Powiatu Kętrzyńskiego oraz Michał Kochanowski i Andrzej Sobczak, powiatowi Radni.

Włodzimierz Wołyński jest miastem, które może pochwalić się wielowiekową historią – w tym roku przypada jubileusz 1029-lecia istnienia miasta.

W niedzielę delegacja Powiatu Kętrzyńskiego złożyła kwiaty pod pomnikiem bohaterów, którzy oddali swoje życie za ojczyznę oraz pod symboliczną wystawą zdjęć oddającą cześć poległym żołnierzom w walkach z separatystami.

Wizyta na Ukrainie była niepowtarzalną okazją do odwiedzenia starego miasta we Lwowie i tamtejszego Cmentarza Orląt Lwowskich. Nie mogło zabraknąć również wizyty na grobie Wojciecha Kętrzyńskiego oraz Marii Konopnickiej.