Szpital Powiatowy w Kętrzynie otrzyma 1 135 556,96 zł na „Podniesienie poziomu jakości usług poprzez wyposażenie pracowni tomografii komputerowej i endoskopowej do kompleksowej diagnostyki i leczenia nieinwazyjnego chorób układu pokarmowego i oddechowego”.

Pieniądze zostały pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, z osi priorytetowej nr 9: Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych, Działania: 9.1 Infrastruktura ochrony zdrowia i Poddziałania: 9.1.1 Rozwój specjalistycznych usług medycznych.

Dla mieszkańców Powiatu Kętrzyńskiego oznacza to podniesienie jakości usług medycznych i możliwość korzystania z nowych urządzeń w pracowni tomografii komputerowej i endoskopowej.

Pacjenci z chorobami układu pokarmowego i oddechowego w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie uzyskają kompleksową pomoc dzięki najnowszej aparaturze medycznej.

Paulina Wasilewska