22. stycznia 2015r. starosta Ryszard Niedziółka i wicestarosta Sławomir Jarosik w imieniu Powiatu Kętrzyńskiego podpisali umowę wieńczącą procedurę przetargową na zakup i dostawę sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem do Starostwa Powiatowego w Kętrzynie. Przedsięwzięcie realizowano w ramach projektu pn. Wprowadzenie e-usług publicznych w drodze informatyzacji Starostwa Powiatowego w Kętrzynie oraz jego jednostek organizacyjnych. Wykonawcą umowy jest poznańska firma Sputnik Software sp. z o.o.

Koszt tej inwestycji to 1 469 841,39zł z czego wkład Starostwa to 220 476,21zł.,
a wysokość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 85% wartości inwestycji.

W ramach przeprowadzanej inwestycji do starostwa i podległych mu jednostek trafi między innymi sprzęt komputerowy wraz z wyposażeniem serwerowni (100 sztuk sprzętu komputerowego, 20 laptopów), oprogramowanie antywirusowe oraz pakiety biurowego oprogramowania do powyższych sprzętów, nowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne.  Ponadto powstanie nowa strona internetowa. Zakupiony zostanie System Elektronicznej Obsługi Interesanta i system Elektronicznego Obiegu Dokumentów oraz elektroniczna platforma świadczenia e-usług, które ułatwią interesantom kontakt i dostęp do usług świadczonych przez urząd.

Termin realizacji całości przedmiotu umowy nastąpi nie później niż do 31 maja 2015r