Dane Adresowe

Starostwo Powiatowe
w Kętrzynie
Plac Grunwaldzki 1
11-400 Kętrzyn
Tel. 89 751 75 00
Fax. 89 751 24 01
starostwo@starostwo.ketrzyn.pl

 

Telefony w urzędzie
Smaller Default Larger

803.561,03 zł to kwota za którą zostanie wyremontowany oddział pediatryczny w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie. Środki zostały przeznaczone z dotacji celowej budżetu Powiatu Kętrzyńskiego. 23.08.2017 r. o godzinie 11:00 w Starostwie powiatowym w Kętrzynie nastąpiło oficjalnie podpisanie umowy na ,,Remont i dostosowanie Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Kętrzynie do wymogów określonych w obowiązujących przepisach’’. 

 

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Spółdzielnia Wielobranżowa NIEGOCIN  z Giżycka. Wiceprezes Spółdzielni Arkadiusz Maculewicz, Członek Zarządu Anna Ostaszewska-Jurewicz oraz Członek Spółdzielni Roman Zakrzewski podpisali umowę z Dyrektorem Szpitala Powiatowego w Kętrzynie Krzysztofem Tytmanem oraz Starostą Powiatu Kętrzyńskiego Ryszardem Niedziółką – Oddział pediatrii od dawna potrzebował remontu i wreszcie najmłodsi mieszkańcy Powiatu Kętrzyńskiego będą mogli korzystać z nowoczesnego oddziału. Jest to duży sukces dla Szpitala ale i dla Powiatu, a skorzystają na tym dzieci - mówił Starosta. W podpisaniu umowy uczestniczył też Michał Krasiński, Wicestarosta Kętrzyński.

 

 

 

Dyrektor szpitala Krzysztof Tytman nie krył zadowolenia - Podpisanie tej umowy to dla nas wielka radość. Mali pacjenci będą mogli leczyć się w bardzo komfortowych i przyjaznych dzieciom warunkach. Oddział pediatrii w Kętrzynie nie był remontowany od kilkudziesięciu lat, a więc przestał spełniać najnowsze nowymi Najwyższej Izby Kontroli oraz Sanepidu. Remont zostanie wykonany zgodnie z przepisami i wytycznymi. Prace ruszają już w poniedziałek, a zakończą się pod koniec tego roku. Pieniądze przekazane przez Powiat zostaną na pewno dobrze spożytkowane.

 

Po podpisaniu umowy członek Zarządu Anna Ostaszewska-Jurewicz dodała -Spółdzielnia Wielobranżowa NIEGOCIN dołoży wszelkich starań, aby ta inwestycja była jak najlepiej wykonana. Cieszymy się z tej umowy, ponieważ zdobędziemy nowe doświadczenie w pracach z gazem medycznym. Remont oddziału to na pewno dobra informacja dla wszystkich mieszkańców powiatu kętrzyńskiego.