- To właśnie Wy, nauczyciele kreujecie postawy i wartości uczniów, które kiełkują na przyszłe lata i dają owoc Waszej wytrwałej pracy. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzę wszystkim dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświaty radości, a przede wszystkim zdrowia i częstego potwierdzenia Waszej dobrej pracy, widząc absolwentów na ważnych stanowiskach, kreujących przyszłość kraju – tak podczas Powiatowego Dnia Edukacji, który odbył się 16 października, mówił Ryszard Henryk Niedziółka Starosta Kętrzyński.

Oprócz wielu ciepłych słów życzeń, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół powiatu kętrzyńskiego zostali uhonorowani przez Starostę: dyr. Ewa Jakubiec, dyr. Irena Hadziewicz, dyr. Sabina Syroka, dyr. Oliwia Piotrowicz, Małgorzata Niedźwiedzka, dyr. Marek Moszyk, dyr. Andrzej Lewandowski i Jarosław Olejnik. Również dyrektorzy każdej ze szkół wręczyli podziękowania nauczycielom – Bez Was nic nie udałoby nam się zrobić – powiedział dyr. Andrzej Lewandowski. Słowa uznania otrzymali również Starosta, Wicestarosta i Naczelnik Wydziału Oświaty -Za bardzo dobrą współpracę ze szkołami i utrzymanie pozytywnych relacji pomiędzy dyrektorami i nauczycielami – zauważyła dyr. Irena Hadziewicz.