Informacja o LXX sesji Rady Powiatu w Kętrzynie

Informujemy, że 21 marca 2024 roku (czwartek) o godz. 13:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego
w Kętrzynie (sala kominkowa 47), Plac Grunwaldzki 1, odbędzie się LXX sesja VI kadencji Rady Powiatu
w Kętrzynie. Proponowany porządek obrad przedstawia się następująco:

1. Otwarcie LXX sesji Rady Powiatu w Kętrzynie i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2.  Przedstawienie porządku obrad – zgłaszanie wniosków w sprawie jego zmian.
  3. Przedstawienie dokumentacji oraz planów dotyczących realizacji inwestycji pn. „Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Kętrzyn – Gierłoż – Parcz”.
  4. Sprawozdanie Starosty Kętrzyńskiego z prac Zarządu Powiatu w Kętrzynie w okresie międzysesyjnym.
  5.  Zapytania do Starosty Kętrzyńskiego i członków Zarządu Powiatu po złożonym sprawozdaniu.
  6.  Odpowiedzi na zadane zapytania do Starosty Kętrzyńskiego i członków Zarządu Powiatu.
  7. Interpelacje i zapytania radnych.
  8. Informacja na temat funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie w 2023 r.
  9. Informacja o wysokości pozyskanych środków z funduszy unijnych i innych funduszy zewnętrznych, złożonych wnioskach i efektach realizacji za 2023 rok oraz okres bieżący.
  10. Podjęcie uchwał w sprawach:
    a) określenia zadań Powiatu Kętrzyńskiego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych na które przeznacza się  środki  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2024 roku;
    b) wyrażenia zgody na zawarcie  kolejnej umowy najmu pomieszczeń biurowych pozostających w trwałym zarządzie Centrum Usług Wspólnych Powiatu Kętrzyńskiego;
    c) wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Kętrzyńskiego do Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskich Samorządów Pogranicza;
    d) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kętrzyńskiego na lata 2024 – 2035;
    e) podziału rezerwy celowej oraz zmian w budżecie powiatu na rok 2024;
    f) rozpatrzenia skargi na działania Dyrektora Centrum Usług Wspólnych Powiatu Kętrzyńskiego.
  11. Informacje, oświadczenia, wolne wnioski.
  12. Przyjęcie protokołu z LXIX sesji Rady Powiatu w Kętrzynie z dnia 29 lutego 2024 r.
  13. Zamknięcie LXX sesji Rady Powiatu w Kętrzynie.

Link do sesji