#JestemWolontariuszem trwa akcja, która zachęca do wolontariatu w Szlachetnej Paczce

#JestemWolontariuszem trwa akcja, która zachęca do wolontariatu w Szlachetnej Paczce

Trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki w całej Polce!

Kim oni są, dlaczego pomagają, czego nauczył ich wolontariat? Na stronie www.jestemwolontariuszem.pl dostępne są historie wolontariuszy, którzy opowiadają o swoich zadaniach i motywacjach. Sprawdź, co daje pomaganie i sam dołącz do wolontariatu!

Potrzeba ponad 14000 Wolontariuszy

Każdy Wolontariusz Szlachetnej Paczki to szansa na zmianę w życiu 3 rodzin, do których często z pomocą nie dociera nikt inny.

„Trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości na nadchodzące edycje programów. Ten wyjątkowy wolontariat daje możliwość bycia częścią społeczności, w której możesz poczuć, że twoje działanie przekłada się na realną zmianę w życiu najbardziej potrzebujących, że masz wpływ na losy konkretnych ludzi z najbliższego otoczenia” – mówi Agnieszka Grzechnik, Dyrektorka Operacyjna Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Kim jest Wolontariusz Szlachetnej Paczki?

Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają potrzebujące rodziny w swojej najbliższej okolicy, poznają ich potrzeby, współpracują z darczyńcami w przygotowaniu i przekazaniu paczek w Weekend Cudów oraz kontynuują pracę z rodziną. By zostać jednym z nich wystarczy wysłać zgłoszenie na stronie www.superw.pl

Ania jest mamą, oligofrenopedagogiem, ale też wolontariuszką Szlachetnej Paczki. Gdy zaczynała 3 lata temu, jej dzieci miały 4 miesiące i 2 lata. Wolontariat nauczył ją organizacji czasu, bo jak sama twierdzi “- Twoje 10 minut czy 15 poświęconych na przygotowanie opisu [historii potrzebującej rodziny] wieczorem może sprawić, że ktoś spędzi zimę w ciepłym pomieszczeniu, że ktoś będzie miał wreszcie lodówkę, o której marzył”. Dla rodzin do których trafia jako wolontariuszka, Ania chciałaby być dla kogoś nadzieją na lepsze jutro.  Sama nauczyła się od nich bardzo dużo, m.in. tego by nie osądzać zbyt szybko.

Inspirującą historię Ani obejrzysz na stronie www.jestemwolontariuszem.pl  

Przykład Ani pokazuje, jak wiele może zmienić jeden człowiek. Zostań wolontariuszem – wejdź na www.superw.pl. Bądź wsparciem dla potrzebujących rodzin lub dzieci z twojej najbliższej okolicy.

plakat zostań wolontariuszem