Koncert Magda Leny Łowkiel

Koncert Magda Leny Łowkiel

W ramach „Artystycznych czwartków”  już 13.12.2018 r. o godz. 18:00 odbędzie się na koncert Magdaleny Łowkiel w Powiatowym Domu Kultury„ Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.

Magda Lena Łowkiel -wokalistka o delikatnym, lirycznym ale jednocześnie energetycznym głosie. Pisze wiersze i teksty poszukując swoich przestrzeni muzycznych, nie zamykając się w żadne ramy. Ze współpracy z kompozytorką Jagą Olesińską z Krakowa, wiolonczelistką legendarnego zespołu Anawa Marka Grechuty, przez wiele lat związaną z Olsztynem oraz autorką tekstów Anną Snochowską z Barczewa, a także Piotrem Banaszkiem aranżerem i multiinstrumentalistą z Olsztyna, powstają autorskie piosenki literackie, pełne oddechu i przemyśleń, wirujące w marzeniach. Jest to repertuar inspirowany klimatami m.in. twórczości Marka Grechuty, Tori Amos, Agi Zaryan, Agnes Obel, Grzegorza Turnaua.
Wokalistce będą towarzyszyć doświadczeni muzycy: Robert Tokarski – Instrumentalista, wszechstronny muzyk, basista, klarnecista i saksofonista oraz Rafał Górczyński- pianista, akordeonista, doświadczony muzyk sesyjny. Razem tworzą jedną muzyczną wrażliwość na scenie. W koncercie zabrzmią oprócz utworów autorskich również popularne utwory świąteczne w stylistce jazzowej i około poetyckiej.
W 2008 r. Magdalena Łowkiel została wyróżniona przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie otrzymując tytuł Talent Roku 2008. Bierze udział w koncertach poświęconych twórczości Marka Grechuty. W Festiwalu któremu patronuje właśnie Marek Grechuta pt. „Impresje artystyczne Śpiewające Obrazy” w Mrągowie otrzymała II m-ce. Magdalena Łowkiel pochodzi z Barczewa, gdzie mieszka, pracuje i tworzy.