Samorządy z powiatu kętrzyńskiego solidarni z Ukrainą

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy o pomoc. Samorządy z terenu Powiatu Kętrzyńskiego, Związek Ukraińców w Polsce oddział Kętrzyn, radni sejmiku województwa wspólnie podjęli działania zmierzające do wsparcia Naszych wschodnich sąsiadów. Pragniemy wyrazić naszą solidarność ze wszystkimi obywatelami Ukrainy. Dotknięci najstraszniejszym od lat obliczem wojny w Europie, trwamy z nadzieją, że uniwersalne wartości, takie jak wolność, demokracja i sprawiedliwość ostatecznie zatryumfują.

Prosimy o wpłaty. Tym gestem solidarności wspomóżmy obywateli Ukrainy i ich rodziny.

Darowizny z przeznaczeniem na pomoc można kierować na wydzielone konto powiatu kętrzyńskiego Bank Millennium S.A.: 93 1160 2202 0000 0005 1872 4284, z dopiskiem „DAROWIZNA UKRAINA”.

Wsparcie skierowane będzie do osób poszkodowanych w wyniku konfliktu i uchodźców przyjeżdżających do Polski. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Będziemy Was informować o kolejnych działaniach.