„RASTENBURG/KĘTRZYN – przewodnik historyczny po mieście”

Dzięki uprzejmości Tadeusza Korowaja,  Dyrektora Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Powiatu Kętrzyńskiego oddajemy  w Państwa ręce „Przewodnik historyczny po mieście RASTENBURG/KĘTRZYN” , w którym autor pragnie przybliżyć nieco historię miasta, szczególnie młodym mieszkańcom, a także turystom. Przy okazji wspomnieć o ludziach, dzięki którym Rastenburg/Kętrzyn przeżywał swój największy rozwój, otrzymał dzisiejszy wygląd i układ przestrzenny.

Celem tej publikacji, są najważniejsze fakty z dziejów miasta oraz dzisiejszy jego obraz.  Twórca proponuję spacer, często nieistniejącymi ulicami, poczynając od Starego Miasta oraz Woli i dalej poprzez wschodnią, północną, zachodnią i południową jego część. Spacer kończy się na terenach śródmieścia i dawnego Nowego Rynku (obecnie ronda im. Jana Pawła II) wraz z ul. Traugutta. Obiekty posiadające ciekawy wystrój architektoniczny zostały dokładniej opisane. Książka ta przybliży Czytelnikowi obrazy z przeszłości miasta.

Publikacja dostępna jest pod adresem: http://starostwo.ketrzyn.pl/publikacje-powiatu-ketrzynskiego/