Rozstrzygnięcie Konkursu „Zapobiegajmy pożarom” już 13 grudnia

Rozstrzygnięcie Konkursu „Zapobiegajmy pożarom” już 13 grudnia

Już 13 grudnia w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” nastąpi uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”, który został zorganizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Zarządy Oddziałów Związku. Powiatowy etap konkursu został zrealizowany we współpracy z Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem w naszym powiecie, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Do KP PSP w Kętrzynie wpłynęło łącznie 117 prac w różnych kategoriach wiekowych. Wszystkie nagrodzone prace trafią na eliminacje wojewódzkie i będą miały szansę przejść do etapu ogólnopolskiego. Trzymamy kciuki za wszystkich laureatów i serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

Już od stycznia w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie rozpoczyna się cykl spotkań ze strażakami. Będzie można zaplątać się w strażacki wąż, ponosić dumnie hełm, a nawet przez chwilę „stać się strażakiem”, który dba o nasze bezpieczeństwo.