Spotkanie z Joanną Mioduchowską w „Czerwonym Tulipanie” już 8 grudnia

Spotkanie z Joanną Mioduchowską w „Czerwonym Tulipanie” już 8 grudnia

W cyklu Spotkania z bardem zapraszamy na ucztę artystyczną! Autorka piosenek – słów i muzyki, pieśniarka. Gra na gitarze i harmonijkach ustnych. W sobotę zawita pod gościnny dach Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. Start: sobota 8 grudnia 2018 r., godz. 18.00 Galeria Dolna. Do zobaczenia w towarzystwie św. Mikołaja i przy rozgrzewającej herbatce!

Głos szkoliła pod okiem prof. Czesławy Skrybant-Ciechomskiej. W recitalach wykonuje zarówno piosenki autorskie jaki i utwory z tekstami poetów – klasyków (Julian Tuwim, Adam Asnyk, Jarosław Iwaszkiewicz, Bolesław Leśmian, Konstanty Ildefons Gałczyński) oraz współczesnych (m.in.: Andrzej Kubiak, Tadeusz Krzysztof Knyziak). Należy do warszawskiej grupy literackiej „Terra Poetica”. Teksty Joanny Mioduchowskiej były wykorzystane m.in. przez zespół Elektryczne Gitary: Piosenka „Ja mam szczęście” – w filmie i na płycie „Kilerów dwóch” oraz „Wnoszą-wynoszą” na płycie „Słodka Maska”.

Joanna współpracuje:

Mirosław Kozak – gra na gitarze i innych instrumentach strunowych, oraz akordeonie. Nauczyciel gry na gitarze, podróżnik. Współpracuje również z Andrzejem Garczarkiem i Tomaszem Salejem.
Marta Zalewska – skrzypaczka, kontrabasistka, basistka , śpiewająca autorka piosenek, prowadząca w programie telewizyjnym : „Hit hit,hurra!”. Współpracuje również z Kayah, Waldemarem Malickim, Krystyną Prońko i innymi.
Wojciech Zalewski – kontrabasista, kompozytor, aranżer sprawnie poruszający się w każdym stylu muzycznym. Miłośnik zegarów. Bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą.
Adam Szuraj – perkusista, perkusjonista. Kolekcjoner dźwięków perkusyjnych z całego świata. Bierze udział w wielu projektach muzycznych – muzyka country, folk i inne. Współpracuje z Tomaszem Szwedem, Edytą Jungowską. Reporter radiowy.
Jacek Wąsowski – gitarzysta, mandolinista, harmonijkarz, realizator dźwięku. Współpracuje z zespołem „Elektryczne Gitary”, Marylą Rodowicz i innymi wykonawcami.
Jakub Sienkiewicz – autor piosenek, gitarzysta, wokalista, lider zespołu „Elektryczne Gitary”, lekarz neurolog. Gość specjalny na płycie „Bujam w obłokach”.