Strażackie Przygody w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie

Kolejne Strażackie Przygody w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. Tym razem gościliśmy przesympatyczną III klasę ze Szkoły Podstawowej 3 z wychowawczynią Panią Haliną Moczyńską. Pani może być naprawdę dumna ze swoich podopiecznych. To grzeczne i bardzo mądre dzieci o czym przekonał się prowadzący, niezastąpiony Pan Krzysztof Lebiedziok.
 Dzieci miały okazję powtórzyć znane już wcześniej zasady postępowania w razie pożaru. Wiedzą już, na czym tak naprawdę polega praca strażaków, i że jest ona naprawdę bardzo ciężka. Dzieci miały okazję obejrzeć też kilka animowanych filmów instruktażowych dotyczących pożarów, a także zapoznać się ze znakami ewakuacyjnymi.
Największe zainteresowanie wzbudził fantom i ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które mogą uratować życie. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały udział w ćwiczeniach. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, był też słodki poczęstunek.
Dziękujemy Panu Krzysztofowi Lebiedziokowi za przekazanie cennych informacji i ogromne zaangażowanie w pracę z dziećmi. Dziękujemy Pani Halinie Moczyńskiej i jej wychowankom za przybycie do PDK. Zapraszamy kolejne klasy z całego Powiatu Kętrzyńskiego.

Tekst Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie