Wizyta Senator RP Małgorzaty Kopiczko w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie

W Starostwie Powiatowym w Kętrzynie odbyło się dzisiaj spotkanie Senator RP Małgorzaty Kopiczko z dyrektorami szkół Powiatu Kętrzyńskiego. Głównym tematem było omówienie zmian w prawie oświatowym. Największym zainteresowaniem okazała się kwestia zmian w szkolnictwie branżowym. Senator zaznaczyła, że szkoły zawodowe są bardzo potrzebne, dlatego też Rada Dialogu Społecznego, Rada Dyrektorów Szkół Zawodowych przy Minister Edukacji Narodowej pracują nad zmianami, które podniosą rangę szkół branżowych. Wspomniano również o  nowelizacji rozporządzenia Minister Edukacji Narodowej, dotyczącego oceniania nauczycieli oraz o zmianie podstawy programowej. Miłym akcentem ze strony Senator było przekazanie dyrektorom zaproszenia na wyjazdy edukacyjne do Warszawy m.in. zapoznanie z pracą Sejmu i Senatu.

Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski podziękował Senator Kopiczko za dotychczasową pomoc i wsparcie udzielane powiatowi oraz za szczere zainteresowanie pomyślnością i rozwojem naszego powiatu.