„Wolność, Godność, Niepodległość”

„Wolność, Godność, Niepodległość”

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jana Pawła II w Kętrzynie zorganizował Akademię pt.” „Wolność, Godność, Niepodległość” upamiętniającą 100. Rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem.
Nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych, informacji historycznych zaprezentowanych multimedialnie. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju. Z tej okazji została także przygotowana wystawa pt.: „…Polski my naród, polski ród…”, na której można było podziwiać eksponaty pochodzące ze stulecia trwania naszej Ojczyzny. Ponadto uczestnicy obchodów mogli obejrzeć wystawę kartek pochodzących z czwartej edycji konkursu plastycznego „Tajemnicze Urodziny”. Z kolei Starosta Kętrzyński Jarosław Pieniak wręczył na ręce Dyrektor Placówki Anecie Dunaj upominki symbolizujące Święto Niepodległości oraz wpisał życzenia do księgi pamiątkowej.
Warto dodać, że o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewano hymn narodowy bijąc „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ!” zgodnie z akcją ogłoszoną przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.