Wystawa „Prusy Wschodnie na znaczkach pocztowych z całego świata” w Centrum Biblioteczno – Kulturalnym Powiatu Kętrzyńskiego -14.12.2019 r.

Wystawa „Prusy Wschodnie na znaczkach pocztowych z całego świata” w Centrum Biblioteczno – Kulturalnym Powiatu Kętrzyńskiego -14.12.2019 r.

Centrum Biblioteczno – Kulturalne Powiatu Kętrzyńskiego zaprasza na otwarcie wystawy

W sobotę 14 grudnia o godz. 10.00 w holu Centrum przy ul. Pocztowej 11 (dawnej biblioteki powiatowej) nastąpi otwarcie wystawy „Prusy Wschodnie na znaczkach pocztowych z całego świata”. Jest to kolejna wystawa przygotowana przez Centrum Kultury dawnych Prus Wschodnich w Ellingen (Bawaria), z którym Centrum Biblioteczno – Kulturalne Powiatu Kętrzyńskiego nawiązało współpracę. Sam tytuł wystawy wskazuje tematykę. Na poszczególnych planszach prezentowane są znaczki ukazujące historię, zabytki, miasta, znanych ludzi oraz krajobraz i przyrodę obecnego regionu Warmii i Mazur, obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej oraz części Litwy. Prezentowane znaczki pochodzą z kilkunastu krajów świata, w tym głównie z Polski, Niemiec, Rosji i Litwy, czy też z państw afrykańskich (Ghana, Kongo, Togo), Watykanu, Izraela, Autonomii Palestyńskiej. Więcej informacji znaleźć można w przygotowanych folderach. Wystawę  będzie można obejrzeć do końca stycznia 2020r. w godzinach 8.00 – 16.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Tadeusz Korowaj – dyrektor Centrum Biblioteczno – Kulturalnego Powiatu Kętrzyńskiego