Zasadzono żonkile na Poletkach Nadziei

Kwiatem symbolizującym nadzieję jest żonkil. Co roku wczesną jesienią w całej Polsce sadzone są cebulki tego gatunku, aby na wiosnę zakwitły żonkilowe pola nadziei. Dziś też tak było w Kętrzynie. Kętrzyńskie Towarzystwo AMAZONEK zasadziło cebulki żonkili na Poletkach Nadziei w parku przy ulicy Szpitalnej 1. Na wiosnę wyrosną z nich piękne kwiaty, które dadzą nadzieję wszystkim walczącym z nowotworem. Modlitwą uczczono pamięć o zmarłej Danucie Łozowskiej, założycielce kętrzyńskich Amazonek, która zawsze zarażała optymizmem i pogodą ducha. Udział w uroczystości wzięli Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego Łukasz Wiśniewski, Burmistrz Miasta Kętrzyn Krzysztof Hećman oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie Dorota Siwicka.