„Zdrowo na Ludowo” konkurs kulinarny w Wilczym Szańcu

„Zdrowo na Ludowo” konkurs kulinarny w Wilczym Szańcu

Już 21 maja w godz.15.00 – 22.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na Powiatową Majówkę „ZDROWO NA LUDOWO”. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy z Lasami Państwowymi w Wilczym Szańcu, połączone z Nocą Muzeów. Podczas pikniku Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu kętrzyńskiego zaprezentują swoje umiejętności kulinarne oraz zadbają o atrakcje artystyczne. O poznanie historii Wilczego Szańca zadbają lokalni przewodnicy należący do PTTK w Kętrzynie. Zwiedzanie odbędzie się w grupach od godz. 17:00 do 20:00!!!W ramach wydarzenia wstęp na teren obiektu oraz parking Wilczego Szańca jest bezpłatne !!!
Swoje kulinarne pyszności prezentować będą: Koło Gospodyń Wiejskich „Windzianki” , Koło Gospodyń Wiejskich z Drogosz, Koło Gospodyń Wiejskich „Karolinki”, Koło Gospodyń Wiejskich „Kalinki”z Garbna, Koło Gospodyń Wiejskich w Mołtajnach, Koło Gospodyń Wiejskich w Ogródkach, Koło Gospodyń Wiejskich „Anibabki”, Koło Gospodyń Wiejskich w Linkowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tytan” w Łankiejmach poprowadzą na żywo warsztaty zdrowego grillowania (kuchnia meksykańska, chorwacka i japońska).
Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Kętrzynie przygotuje punkt, w którym najmłodsi znajdą dla siebie atrakcje tj. gry i zabawy, malowanie twarzy itp.Harmonogram wydarzenia:
15.00 – Otwarcie Powiatowej Majówki – Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski
15.10 – Ogłoszenie konkursu na najsmaczniejszą zdrową potrawę ludową
15.20 – Live cooking – warsztaty grillowania, część I. Meksyk
15.40 – Występ KGW „Kalinki” z Garbna
16.00 – Z wizytą u Uczestników Konkursu kulinarnego
16.30 – Live cooking – warsztaty grillowania, część II. Chorwacja
16.50 – Koncert disco polo KGW „Anibabki” Łankiejmy
17.10 – Z wizytą u Uczestników Konkursu kulinarnego
17.30 – Live cooking – warsztaty grillowania, część III. Japonia
18.00 – Zakończenie konkursu kulinarnego
18.15 – Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego oraz wręczenie nagród
18.30 – Ognisko z kiełbaskami
15:00-20:00 – „Noc Muzeów” – lokalni przewodnicy należący do PTTK w Kętrzynie oprowadzą grupy po obiekcie Wilczego Szańca oraz w godz. 15:00 – 18:00 będzie można spotkać się z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji z Lidzbarka Warmińskiego.Wspólnie z Nadleśnictwem Srokowo gorąco zachęcamy Państwa do uczestnictwa w tym w tym wydarzeniu. Prosimy o udostępnianie, niech wiadomość rozejdzie się jak najdalsze rejony naszego powiatu, województwa i kraju.

Zaproszenie na powiatową majówkę "Zdrowo na ludowo"