„Dziedzictwo Kulturowe Powiatu Kętrzyńskiego” – „Zabytkowe Cmentarze Przeszłość Na Mogiłach Zapisana”

W sobotnie przedpołudnie w siedzibie Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Powiatu Kętrzyńskiego odbyła się prezentacja niezwykłego albumu z serii „Dziedzictwo Kulturalne Powiatu Kętrzyńskiego” autorstwa Tadeusza Korowaja pt. „Zabytkowe cmentarze – przeszłość na mogiłach zapisana”. W publikacji autor prezentuje ponad 200 miejsc pochówków, mogił oraz cmentarzy na terenie powiatu.

Spotkanie otworzył starosta kętrzyński Michał Kochanowski. Prezentacji wydawnictwa dokonali Paweł Hause Biskup Ewangelicki Diecezji Mazurskiej oraz Jerzy Kalicki.

Album powstał w całości ze środków pozyskanych od darczyńców, za co serdecznie dziękujemy.
Wydanie publikacji wsparli:
Gmina Barciany, Gmina Kętrzyn, Signify, Laboratorium Medyczne OPTIMED, Bart Autokary, Trans – Budowa, MST, Eurooptyk, MTI Furninova, Andrzej Kujawa – sekretarz Koła Łowieckiego „Kaczor” w Kętrzynie, Wyrób Opakowań z Tektury Anna Kamińska, Gospodarstwo Rolne Jacek Gosk, „Budrem Nowik” sp. z o. o., Nadleśnictwo Srokowo.

zdjęcie przedstawia uczestników spotkania
zdjęcie przedstawia starostę kętrzyńskiego wręczającego album