Kętrzyński Szpital wzbogacił się o nową Centralną Sterylizatornię

Kętrzyński Szpital wzbogacił się o nową Centralną Sterylizatornię

Kętrzyński Szpital wzbogacił się o nową Centralną Sterylizatornię. Wartość projektu związanego z zakupem wyposażenia to ponad 623 tys. zł, w tym dofinansowanie 498 tys. zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Dzięki tej inwestycji Szpital Powiatowy dostosuje się do wymaganych standardów dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Nowe urządzenia to gwarancja bezpieczeństwa oraz ułatwienie pracy personelowi. Inwestycja w ten obszar działalności naszej placówki, to potwierdzenie przyjętego kierunku. Centralna Sterylizatornia jest niezbędna dla zachowania zabiegowych funkcji Szpitala Powiatowego w Kętrzynie – wyjaśnił Michał Kochanowski, starosta kętrzyński.

Konsekwentnie i systematycznie realizujemy plan modernizacji i restrukturyzacji Szpitala. Zakończona właśnie inwestycja doskonale wpisuje się w ten proces. Kolejnym, zdecydowanie większym przedsięwzięciem jest modernizacja i przebudowa bloku operacyjnego i oddziału chirurgii ogólnej. Procedura na realizację tego zadania ruszyła w połowie marca – dodał Wojciech Glinka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Dotychczasowe urządzenia były wyeksploatowane. Wymagały częstych serwisów i napraw. Warto zauważyć, że remont pomieszczeń oraz instalacja sprzętu odbyła się w czasie, w którym Szpital jest oddziałem covidowym. Nowa centralna Sterylizatornia to bardzo dobrze wydane pieniądze z dużym dofinansowaniem zewnętrznym.