Kolejne inwestycje drogowe na terenie powiatu kętrzyńskiego

Dzisiejsze obrady Zarządu Powiatu w Kętrzynie zakończyły się podpisaniem umowy na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1707N Drogosze – Garbno na odcinku 2,0 km”. Pierwszy etap zakłada modernizację nawierzchni rozpoczynając od Drogi Wojewódzkiej Nr 592 w kierunku DW Nr 590 .

Charakterystyczne dla odcinka 1707N jest połączenie dwóch gmin oraz dróg wojewódzkich. Przyjmując m.in. takie kryteria, udało się nam uzyskać pełne dofinansowanie do realizacji tego przedsięwzięcia – wyjaśnił Michał Kochanowski starosta kętrzyński. Koszt przedsięwzięcia to niemal 2 200 000,00 zł.

W postępowaniu o wyłonienie wykonawcy wzięło udział siedem przedsiębiorstw. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.

Zdjęcie przedstawia starostę kętrzyńskiego Michała Kochanowskiego podpisującego umowę na realizację zadania
Zdjęcie przedstawia wicestarostę Andrzeja Lewandowskiego podpisującego umowę na realizację zadania