Komunikat starosty kętrzyńskiego dotyczący zmian w obsłudze interesantów

Komunikat starosty kętrzyńskiego dotyczący zmian w obsłudze interesantów

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a także koniecznymi działaniami profilaktycznymi i zapobiegawczymi od dnia  25 marca 2021 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Kętrzynie ogranicza bezpośrednią obsługę klientów.

Urząd dla klientów będzie czynny w godzinach: Poniedziałek 9:00 – 15:00, Wtorek – Piątek 8:00 – 14:00.

Wnioski należy wrzucać do urny w zamkniętych kopertach, opisanych nazwą wydziału oraz opatrzonych numerem telefonu celem sprawnej komunikacji z wnioskodawcą. Urna będzie umieszczona w budynku Starostwa Powiatowego przy Pl. Grunwaldzkim 1. W wyjątkowych sytuacjach naczelnicy poszczególnych wydziałów będą przyjmować klientów w pokoju nr 2, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

WZORY PISM, OBSŁUGA ZDALNA, ODPOWIEDZI

  • Wnioski i dokumenty są do pobrania na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Kętrzynie http://bip.starostwo.ketrzyn.pl/ . Wypełnione dokumenty można także wysłać pocztą.
  • Wszelkich informacji oraz pomocy w uzupełnieniu dokumentów urzędnicy będą udzielać telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Wykaz wszystkich telefonów jest dostępny na stronie internetowej Starostwa Powiatowego http://starostwo.ketrzyn.pl/. Te najważniejsze zostały wyszczególnione poniżej.
  • O decyzji mieszkańcy będą informowani telefonicznie, a jej przekazanie nastąpi za pośrednictwem operatora pocztowego, z zastrzeżeniem szczególnych przypadków.
  • Wszelkie opłaty związane z załatwianymi sprawami można realizować przelewami bankowymi albo pocztowymi.

WYDZIAŁ KOMUNIKACJI I TRANSPORTU

Bezpośrednia obsługa Interesantów w Wydziale Komunikacji i Transportu zostaje ograniczona wyłącznie do rezerwacji on-line pod adresem: httphttps://komunikacja.starostwo.ketrzyn.pl:8888 lub telefonicznie.

Czynności, które można wykonać przez platformę EPUAP oraz poprzez e-mail i pocztę tradycyjną:

– zgłoszenie zbycia pojazdu, druk do pobrania –

http://bip.starostwo.ketrzyn.pl/system/obj/6716_zawiadomienie_o_sprzedazy.pdf

– zgłoszenie nabycia pojazdu – rejestracja pojazdu (druk do pobrania –

http://bip.starostwo.ketrzyn.pl/system/obj/15283_wniosek-rejestracja.pdf

– inne druki do pobrania – http://bip.starostwo.ketrzyn.pl/350/Druki_do_pobrania/

Potwierdzenie opłaty wniesionej po zdanym egzaminie na prawo jazdy można przesłać na adres komunikacja@starostwo.ketrzyn.pl 


Zapraszamy do korzystania z portali:  www.epuap.gov.pl 

Uwaga!

Aby potwierdzić profil zaufany nie trzeba udawać się do urzędu, wystarczy zrobić to za pośrednictwem bankowości elektronicznej – na stronie: pz.gov.pl.

O wszelkich kolejnych zmianach związanych z obsługą mieszkańców Starostwo Powiatowe w Kętrzynie będzie informowało na bieżąco.

Starosta Kętrzyński

(-) Michał Kochanowski