Za nami I Powiatowa maj贸wka „饾悪饾悆饾悜饾悗饾悥饾悗 饾悕饾悁 饾悑饾悢饾悆饾悗饾悥饾悗”

21 maja odby艂a si臋 pierwsza Powiatowa Maj贸wka pt.: 鈥瀂drowo na Ludowo鈥 po艂膮czona z Noc膮 Muze贸w w 鈥濿ilczym Sza艅cu鈥 Nadle艣nictwa Srokowo. Pomimo kapry艣nej pogody zabawa by艂a rewelacyjna. Odwiedzi艂o nas 1120 os贸b. Dla przyby艂ych t艂umnie na wydarzenie uczestnik贸w czeka艂o wiele atrakcji. Ka偶dy z nich m贸g艂 zapozna膰 si臋 i posmakowa膰 zdrowych potraw przygotowanych przez Ko艂a Gospody艅 Wiejskich z terenu powiatu, skosztowa膰 produkt贸w ekologicznych 鈥濪obre z Lasu鈥. Konkurs kulinarny na najsmaczniejsz膮 zdrow膮 potraw臋 ludow膮 wygra艂o KGW Linkowo, drugie miejsce zaj臋艂o KGW 鈥濿indzianki鈥 z Windy a trzecie Zesp贸艂 Szk贸艂 Centrum Kszta艂cenia Rolniczego w Karolewie. Pozosta艂e Ko艂a Gospody艅 wiejskich zosta艂y nagrodzone nagrodami pocieszenia. Du偶ym zainteresowaniem cieszy艂y si臋 warsztaty grillowania Live cooking prowadzone przez cz艂onk贸w UKS Tytan w 艁ankiejmach. Wojskowe Centrum Rekrutacji Lidzbark Warmi艅ski prowadzi艂o akcj臋 promocyjn膮 Dobrowolnej Zasadniczej S艂u偶by Wojskowej przedstawiaj膮c zalety s艂u偶by w szeregach Wojska Polskiego. Lokalni przewodnicy PTTK bezp艂atnie oprowadzali wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Kwatery Hitlera.

Dzi臋kujemy Ko艂om Gospody艅 Wiejskich oraz Nadle艣nictwu Srokowo za wsp贸艂organizacj臋 tej wyj膮tkowej soboty.

Do zobaczenia za rok.

Uczestnicy I Powiatowej maj贸wki "ZDRWO NA LUDOWO