Dzisiaj odbyła się XXVI nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Kętrzynie.

Podczas obrad dokonano zmian w uchwale Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kętrzyńskiego na lata 2020 – 2035 oraz zmian w budżecie powiatu kętrzyńskiego na 2020 rok.

Starosta kętrzyński Michał Kochanowski poinformował zebranych o pozyskanych środkach zewnętrznych m.in.:

• z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej w kwocie ponad 600 tys. zł przeznaczonych na przedsięwzięcie pn. „Budowa boiska  przy Zespole Szkół im. Macieja Rataja ul. W. Łukasińskiego 3 w Reszlu”;
  • z projektu „Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji: nowe oblicze edukacji dla dorosłych” na realizację przedsięwzięcia pn. „Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Kętrzynie” w kwocie 175 tys. zł.