Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Pierwszy dzwonek zabrzmiał we wszystkich szkołach powiatu kętrzyńskiego. Wyjątkowa uroczystość odbyła się w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. Wspólnie nowy rok szkolny 2021/2022 przywitali uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
Powodem było uroczyste otwarcie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego pod patronatem mistrza olimpijskiego z Tokio Karola Zalewskiego -pochodzącego z Reszla. W skład obiektu wchodzą: boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, kort, bieżnia, rzutnia do kuli i skocznia w dal. Wartość inwestycji wyniosła 1 mln 200 tys. zł z czego 50% stanowiło pozyskane przez powiat kętrzyński dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu „Sportowa Polska”
W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in.: Karol Zalewski; Poseł na Sejm RP Michał Wypij, doradca wojewody warmińsko-mazurskiego Piotr Soćko, starosta kętrzyński Michał Kochanowski, wicestarosta Andrzej Lewandowski oraz radni Rady Powiatu w Kętrzynie.

Fot. R. Majchrzak
Fot. R. Majchrzak