Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 1992 r. ONZ ustanawiając ten dzień, chciało zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej oraz podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Udowodniono, że usuwanie barier i przeszkód stojących przed osobami z niepełnosprawnością i zapewnienie im pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, działa na korzyść całego społeczeństwa. Aby osiągnąć postęp i rozwój społeczny z korzyścią dla każdego człowieka, musimy usunąć bariery ograniczające osoby niepełnosprawne.

Uroczyste Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zostały zorganizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie przy Mazurskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w sali kinowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury w Kętrzynie. Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski, Burmistrz Miasta Kętrzyna Ryszard Niedziółka oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie Dorota Siwicka zostali uhonorowani Statuetką Anioła Dobrego Serca.

Spotkanie zostało wzbogacone występami artystycznymi dzieci, młodzieży i dorosłych z placówek działających na terenie Powiatu Kętrzyńskiego. Zadanie publiczne zostało współfinansowane ze środków Powiatu Kętrzyńskiego.