Promocja talentów artystycznych osób niepełnosprawnych

W dniu dzisiejszym w  Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie, odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu Promującego Talenty Artystyczne Osób Niepełnosprawnych „Talent ? Talent! Mam i Ja !!! Spełniamy Marzenia!”.

Ten Konkurs to wydarzenie szczególne, przede wszystkim skierowane na promocję talentów
i umiejętności osób niepełnosprawnych i wzmacnianie wiary we własne możliwości.

Gospodarzem i organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i ich Rodzin  w Kętrzynie „STO”, a koordynatorkom projektów Monice Szymańskiej, Monice Grudzińskiej oraz Alinie Koleśnik – Nykiel, należą się słowa uznania.

Konkurs  zrealizowany został dwuetapowo: w pierwszym etapie w okresie od kwietnia do czerwca zostali wyłonieni  laureaci: 15 osób uzdolnionych literacko, 15 osób uzdolnionych wokalnie  i 15 osób uzdolnionych plastycznie. Drugi etap od lipca do października polegał na realizacji książki z opowiadaniami laureatów konkursu literackiego, nagraniu i realizacji płyty z piosenkami  w wykonaniu laureatów konkursu wokalnego i przygotowaniu prac plastycznych, które zostały wyeksponowane na wystawie oraz zamieszczone w książce jako ilustracje.

Podczas dzisiejszego spotkania miała miejsce również promocja płyty:  „Nasze wymarzone piosenki” oraz książki : „ Spełnione Marzenia”. W konkursie wzięły udział osoby niepełnosprawne reprezentujące: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Św. Jana Pawła II w Kętrzynie,  Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kętrzynie oraz  Warsztaty Terapii Zajęciowej przy RYSIPON „ DAR SERCA” w Rynie.

Realizacja zadania została sfinansowana ze środków Powiatu Kętrzyńskiego.

Występy uczestników podziwiali m.in. Starosta Kętrzyński Jarosław Pieniak, Wicestarosta Łukasz Wiśniewski, Burmistrz  Miasta Kętrzyn Krzysztof Hećman oraz Naczelnik Wydziału Promocji , Rozwoju  Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kętrzynie Regina Tołkowicz.

Gratulacje składamy  następującym laureatom:

Natalia Surowiec; Sylwia Magnuszewska; Angelika Pachulska; Ewa Duda; Tomasz Pyrzak; Agnieszka Brant; Sylwia Sarnecka; Anna Trzcińska; Adam Szeliga; Nikola Sawicka; Magdalena Kłek; Iwona Radziwoniuk;  Małgorzta Bałdyga; Damian Wiśniewski; Krzysztof Szatkowski; Piotr Szatkowski; Sandra Rogozińska; Anna Słaba; Szymon Jackiewicz; Dorota Wakszyńska; Leszek Oborski; Izabela Czerwińska; Katarzyna Nadrak; Beata Kuszmar; Jan Bosakowski oraz  Jolanta Łapin.