Ostatni projekt z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kętrzyńskiego na 2020 r. zrealizowano

Ostatni projekt z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kętrzyńskiego na 2020 r. zrealizowano

Piękne albumy „Reszel i okolice, wczoraj i dziś”, przedstawiające historie i teraźniejszość Reszla trafiły do Starostwa Powiatowego w Kętrzynie i do Towarzystwa Miłośników Reszla i Okolic. Publikacja przedstawia niezwykłe pocztówki sprzed drugiej wojny światowej oraz fotografie współczesne. Zbiory prezentują historię miasta i gminy Reszel, ukazując odbiorcom niezwykłe zakątki ziemi kętrzyńskiej. Fotografie opatrzone zostały krótkimi informacjami w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Na realizację ww. zadania z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kętrzyńskiego na rok 2020 przeznaczone zostało 20.000,00 złotych. Pomysłodawcą projektu jest Pani Jolanta Grzyb.

Przypominamy, że wcześniej w ramach tego instrumentu sfinansowano zakup kamer termowizyjnych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, oraz postawiono 17 ławek na terenie gminy Korsze. Łącznie na zadania przyjęte w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kętrzyńskiego na rok 2020 przeznaczone zostało 85.000,00 złotych.